تبلیغات
نصب سانترال, آموزش سانترال, تلفن سانترال , گوشی, فكس, بیسیم و تعمیرات تخصصی
همكاری پلیس ایران و فیس‌بوك


مصاحبه رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا درباره شناسایی برهم‌زنندگان امنیت اخلاقی در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای در سایت‌های خبری مختلف داشته است.
سایت سی‌نت كه در حوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات كار می‌كند، این طور تیتر زد كه "ایران با كمك فیس‌بوك به جنگ صفحات و سایت‌های مستهجن می‌رود." این سایت در ادامه نوشته كه مسوولان ایران امیدوارند با مشاركت فیس‌بوك تلاش خود را برای حذف صفحات و گروه‌های بردارند كه در زمینه پورنوگرافی و ترویج فحشا فعالیت می‌كنند.
این سایت معتبر در ادامه با اشاره به تلاش پلیس ایران برای پاكسازی فضای مجازی به مصاحبه سردار كمال هادیان‌فر، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با خبرگزاری دانشجویان ایران اشاره كرده كه در آن هادیان‌فر بر پاكسازی فضای مجازی از محتویات غیراخلاقی تاكید كرد و گفته است پورنوگرافی نه فقط در ایران، بلكه در كشورهای دیگر مانند آمریكا نیز جرم است.
به نوشته سایت سی‌نت مسوولان فیس‌بوك هنوز واكنشی نسبت به اظهارات رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا نشان نداده‌اند.
خبرگزاری برنامای مالزی نیز در گزارشی با اشاره به تلاش ایران برای پاكسازی فضای مجازی از محتوای مجرمانه این طور به نقل از رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا نوشت كه پلیس ایران تاكنون توانسته افرادی را كه پورنوگرافی را در فضای مجازی توسعه می‌دهند شناسایی كند.
این خبرگزاری همچنین نوشته كه فیس‌بوك اجازه ترویج پورنوگرافی را در این شبكه اجتماعی نمی‌دهد و با آن مقابله هم می‌كند. این خبرگزاری مالزیایی در عین حال به فیلتر بودن شبكه اجتماعی فیسبوك در ایران نیز اشاره كرده است.
روزنامه استرالیایی هرالد سان نیز در گزارشی نوشت كه پلیس ایران قصد دارد با همكاری فیس‌بوك با پورنوگرافی مقابله كند. اما رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا به جزئیات بیشتری در این باره اشاره نكرده است.
سایت خبری هافینگتون پست نیز نسبت به مصاحبه ایسنا با رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا واكنش نشان داده و این طور تیتر زد كه ایران با كمك غول شبكه‌های اجتماعی به جنگ پورنوگرافی می‌رود