تبلیغات
نصب سانترال, آموزش سانترال, تلفن سانترال , گوشی, فكس, بیسیم و تعمیرات تخصصی
تلفن به عنوان یكی از كارآمد ترین ابزارهای ارتباطی در دنیای مدرن به شمار می رود؛ از اینرو بر آن شدیم تا اطلاعاتی در خصوص نحوه خرید و نكاتی كه می بایست در حین انتخاب یك تلفن مناسب رعایت كنید را در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

حافظه تلفن

 

به هنگام خرید حتماً به حافظه گوشی تلفنی كه قصد انتخاب آنرا دارید، دقت كنید. تلفن های بی سیم دارای حافظه ای هستند كه بسته به قیمت می تواند از 10 تا 50 شماره را در خود ذخیره كند. با استفاده از این قابلیت و تنها با فشار دادن یك كلید می توانید شماره مورد نظر خود را كه قبلاً ذخیره نموده اید را بگیرید. اسم های ذخیره شده به ترتیب حروف الفبایی بر روی صفحه نمایش تلفن نشان داده می شوند و شما با استفاده از كلید بالا و پایین می توانید شماره مورد نظر را انتخاب نمایید. برخی از انواع تلفن های بی سیم نیز كلیدهای اختصاصی برای ذخیره تلفن های ضروری نظیر اورژانس و پلیس را دارند.

 
 
جك گوشی
 

تقریباً همه تلفن های بی سیم دارای جك گوشی هستند كه فرد بدون اینكه مجبور باشد بدنه تلفن را با خود حمل كند بتواند گوشی را هر كجایی كه خواست استفاده كند. برخی از انواع جدید تلفن های بی سیم نیز شامل كیف های كمری هستند كه می توانید گوشی را درون كیف قرار داده و به كمربند خود وصل كنید و با آن در محیط راه بروید.

 
 
نمایشگر شماره تماس گیرنده (ID- caller)
 

اكثر تلفن های بی سیم شامل صفحه نمایشی هستند كه وقتی كسی به شما زنگ می زند شماره او روی صفحه نشان داده می شود و اگر نام او جزء لیست شماره های ذخیره شده بر روی حافظه تلفن باشد نام او نیز روی صفحه می افتد. با بهره گیری از این امكان می توانید در صورت تمایل تلفن را جواب بدهید، تماس را رد كنید یا اجازه دهید تلفن روی حالت منشی تلفنی برود.

 
 
پاسخگوی چند منظوره
 

برخی از تلفن ها امكان اتصال به بیش از یك خط را برای شما فراهم می آورند و گاهی تا 4 خط را هم پشتیبانی می كنند.

 
 
خاصیت ضد ضربه و ضد آب
 

از آنجایی كه افراد عادت دارند تلفن بی سیم را با خود به نقاط مختلفی حمل كنند، احتمال افتادن و یا مرطوب شدن تلفن بالاست. به همین دلیل برخی از تلفن های بی سیم دارای قابلیت ضد ضربه و ضد آب نیز می باشند.

 
 
شماره گیری مجدد
 

برخی از انواع تلفن های جدید نه تنها امكان شماره گیری آخرین شماره گرفته شده را به شما می دهند، بلكه این امكان را نیز برایتان فراهم می آورند كه بتوانید تا 10 شماره قبلی را مجدداً بگیرید. همچنین اگر شماره مورد نظر اشغال باشد، تلفن به صورت خودكار آنقدر شماره گیری می كند تا خط آزاد شود.

 
 
بلندگو
 

این قابلیت به شما امكان می دهد كه شماره ای را بگیرید و بدون برداشتن گوشی از طریق بلندگو به مكالمه بپردازید. كیفیت صدای بلندگو ها متفاوت است، اما بهترین نوع آن مدلی است كه دارای صدای دیجیتال دوبلكس می باشد. اصولاً اسپیكرها بر روی بدنه تلفن نصب می شوند و نه گوشی، اما اخیراً نمونه هایی از طرف كمپانی های بزرگ به بازار عرضه شده اند نظیر: فیلیپس مدل زنیا و پاناسونیك مدل KXT-CD 715 كه هم روی گوشی و هم بدنه دارای بلندگو می باشند.

 
 
چراغهای روی كلید شماره گیر
 

تلفنی را بخرید كه دارای سیستم روشنایی داخلی باشد تا اگر می خواستید شب ها و یا در تاریكی شماره بگیرید بدون نیاز به نور بتوانید این كار را انجام دهید.

 
 
 انتظار
 

اگر در حین مكالمه كاری برایتان پیش بیاید و یا خط دیگر شروع به زنگ زدن كند با استفاده از این امكان می توانید تلفن را در حالت Hold قرار داده و پس از مدتی ادامه گفتگو را از سر بگیرید.

 
 
كنفرانس
 

كلیدی است كه عموماً با مشخصه CONF بر روی گوشی ها قابل شناسایی است و به شما این اجازه را می دهد تا ارتباط 3 نفره تلفنی برقرار كنید

 
 
كنترل زنگ
 

انواع و اقسام مختلفی از زنگ های متفاوت بر روی گوشی های تلفن بی سیم وجود دارند كه بنا به سلیقه شخصی می توانید صدای زنگ مورد نظر خود را انتخاب كنید. پیش از خرید مطمئن شوید كه می توانید صدای زنگ را كم و زیاد و یا به طور كلی خاموش كنید.

 
 
ارتباط داخلی

تلفنی را بخرید كه به شما اجازه می دهد از گوشی به پایه دستگاه و بالعكس ارتباط برقرار كنید. شروع مكالمه داخلی باید از هر دو قطعه (هم گوشی و هم پایه) قابل اجرا باشد.

 
 
پیجر
 

در صورتی كه گوشی را جایی قرار داده باشید كه نمی دانید، با فشار دادن ین كلید صدای "بیپ" از گوشی خارج می شود و شما به راحتی می توانید گوشی را پیدا كنید.

 
 
صفحه نمایش
 

از طریق صفحه نمایش می توانید میزان شارژ باتری، ساعت و تقویم روز، و وضعیت تماس ها را بررسی نمایید.

 
 
چراغ نشانگر منشی تلفنی
 

اگر كسی برای شما پیام صوتی گذاشته باشد، این چراغ روشن شده و به شما اطلاع می دهد كه پیام صوتی دارید.

 
 
كلید Flash
 

این امكان به شما اجازه می دهد بدون خاموش و روشن كردن مجدد تلفن، خط را آزاد كنید. همچنین این كلید امكان انتقال تماس بر روی خط دیگر را نیز برای شما فراهم می آورد.

 
 
باتری NiMH
 

این باتری كه تركیب هیدرید فلز- نیكل است در مقایسه با انواع مشابه كادمیوم – نیكل خود سه برابر ظرفیت بالاتری در ذخیره انرژی دارد. به دلیل ظرفیت بالای ذخیره انرژی، هم مدت زمان صحبت كردن بالا می رود و هم از نظر كاربردی مقرون به صرفه تر است و به كاهش وزن گوشی هم كمك می كند.

 
 
محدودیت تماس
 

یك قفل امنیتی است كه قبل از شماره گیری باید آن كد مورد نظر را وارد كنید تا اجازه شماری گیری به شما داده شود. این امكان به ویژه برای كنترل فرزندان از سوی والدین مفید است.

 
 
فركانس
 

تلفن های بی سیم برای برقراری صدا از پایه به گوشی از سیگنالهای رادیویی FM استفاده می كنند، به همین دلیل اگر گوشی تلفن در كنار سایر وسایل برقی، فرستنده های رادیویی، و تلفن های بی سیم دیگر قرار بگیرد تا حدی دچار اختلالات شبكه ای می شود. به طور عمومی تلفن های بی سیم روی باند رادیویی 27MHz را تماس برقرار می كنند. توجه داشته باشید كه هر چه فركانس بالاتر باشد، كیفیت صدا هم بهتر می شود

 
 
فرستنده دیجیتالی
 

برخی از تلفن هایی كه مجهز به سیستم تكنولوژی دیجیتال هستند به جای فرستنده های آنالوگ رادیویی از فرستنده های دیجیتال استفاده می كنند. این امر هم امنیت مكالمات را افزایش می دهد و هم اختلال كمتری را در حین گفتگو ایجاد می كند.

 
 
منشی تلفنی خودكار
 

منشی تلفنی زمانی به كار می آید كه نمی خواهید به تماس خاصی پاسخ بدهید و یا در منزل نیستید. همیشه چند مدل صدای از پیش ضبط شده از قبل بر روی تلفن وجود دارد كه می توانید از آنها استفاده كنید. در غیر اینصورت می توانید از قابلیت ضبط و پخش صدای شخصی نیز استفاده كنید. همچنین كلیدی برای شنیدن پی در پی پیغام ها و پاك كردن پیام های ارسالی نیز وجود دارد.

 
 
استند بای باتری
 

استند بای باتری از 7 روز شروع شده و برخی از تلفن ها توانایی آنرا دارند كه تا 30 روز هم شارژ باتری را حفظ كنند. بهتر است تلفنی با دو باتری شارژی بخرید كه وقتی در حل صحبت كردن با گوشی هستید و در واقع یكی از باتری ها در حال كار كردن است، باتری دیگر بر روی پایه در حال شارژ شدن باشد. مطمئن شوید كه تلفن دارای این امكان هم هست كه در زمان تخلیه كامل شارژ باتری پیغام هشداری با صدای "بیپ" های پشت سرهم به شما بدهد.

 
 
نصب دیواری
 

مطمئن شوید كه تلفنی كه قصد خرید آنرا دارید حتماً شامل قابلیت نصب به دیوار باشد چراكه ممكن است روزی تصمیم بگیرید كه آنرا به دیوار نصب كنید.