تبلیغات
نصب سانترال, آموزش سانترال, تلفن سانترال , گوشی, فكس, بیسیم و تعمیرات تخصصی

شبکه های نسل آینده :

شبکه های نسل آینده آمیزه ای یکپارچه از شبکه تلفن عمومی (PSTN) و شبکه های عمومی داده های (PSDN) هستند که انعطاف پذیری را به گونه ای چشم گیر افزایش می دهند.

استفاده از سرویس های این شبکه بدلیل امکانات مطلوب تر مفیدتر نیز هستند. و این سرویس ها به شرح زیر می باشند.

1-  FPH :

از این سرویس شرکت هایی که جنبه تبلیغاتی دارند استفاده می نمایند. Free phone مکالمه ای می باشد که به صورت مجانی می باشد و هزینه مکالمه به عهده مشترک دوم می باشد.

2- PRM  :

سرویس تخصیص عایدات می باشد و برای شرکت هایی که مشاوره ارائه می کنند و یا برای مشاوره پزشکان با بیماران استفاده می شود و این سبب جلب مشتری برای مخابرات می شود و از عایداتی که نصیب مخابرات می شود تقسیم می شود با کسی که مشاوره ارائه داده است.

3-  PCC :

استفاده از کارت های اعتباری می باشد مانند کارت های دبیت کارت و هزینه مکالمه توسط همان کارت داده می شود. و در این کارت ها هنگام تماس شماره کارت می افتد.

4- MAS/Voting  :

شرکت ها و ارگان هایی که حالت نظرسنجی دارند از این سرویس استفاده می کند.

5- PNS  :

یکی از سرویس هایی که در اختیار مشترک قرار می گیرد و ممکن است که چند تا تلفن ثابت و متغیر معرفی کند و یک کد که دارای زمان بندی خاصی می باشد مثلاً از ساعت 8 تا 10 صبح بر روی تلفن ثابت، از ساعت 10 تا 12 بر روی موبایل، و بعداز ظهر بر روی تلفن خانه به طور خودکار قرار می گیرد.

6- UAN :

سرویسی که در اختیار شرکت ها و ارگان ها می تواند قرار بگیرد وسرویسی است که شماره تلفن شعبات یک شبکه تلفن داخلی مجازی در اختیار مشترک قرار می گیرد و حتی نیازی به گرفتن کد نمی باشد.

 نتیجه گیری :

امروزه مخابرات نقش عظیمی را در ایجاد و برقراری ارتباط دارد و هر روزه با پیشرفت های بیشتری در این زمینه مواجه هستیم. و طی دوره کارآموزی که در مخابات گذراندم به این نتیجه رسیدم که باری هماهنگ بودن با عصر ارتباطات باید علاوه بر دانش دانشگاهی به یادگیری دانش تخصصی در این زمینه نیز بپردازیم. و با تکنولوژی جدید و شبکه NGN امکانات بیشتری در اختیار مشترکان قرار خواهد گرفت. در واقع ساختار تلفنی که اکنون در نظر ماست ساختاری بسیار گسترده تر و پیچیده تر دارد.